BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Atalay:

BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Atalay:
BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Atalay:
-"Bebe ve çocuk giyim sektörü, ABD'de ciddi bir pazar payına sahip. Böylesine ciddi bir pazarın bizim tarafımızdan çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Uluslararası ticaretimizi çok iyi bir altyapı üzerine kurmalıyız"

BURSA (AA) - Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Atalay, "Bebe ve çocuk giyim sektörü, ABD'de ciddi bir pazar payına sahip. Böylesine ciddi bir pazarın bizim tarafımızdan çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Uluslararası ticaretimizi çok iyi bir altyapı üzerine kurmalıyız" dedi.

Atalay, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) Ur-Ge faaliyeti kapsamında gerçekleştirilen ABD ziyaretini değerlendirmek üzere Vişne Caddesi'ndeki bir restoranda dernek üyeleriyle bir araya geldi.

ABD ziyaretinin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Atalay, "Bu ziyaret bize ciddi anlamda katkı sağladı. Önümüzdeki dönemde hedef pazarlarımıza yönelik olarak 9 gezi daha yapacağız. Hepsinin aynı derecede verimli olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

ABD pazarının artılarının ve eksilerinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkati çeken Atalay, şöyle devam etti:

"ABD, avantajları ve dezavantajları ile çok iyi ele alınmalı. Bebe ve çocuk giyim sektörü, ABD'de ciddi bir pazar payına sahip. Böylesine ciddi bir pazarın bizim tarafımızdan çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Uluslararası ticaretimizi çok iyi bir altyapı üzerine kurmalıyız. Bunun için yoğun emek harcamamız gerekiyor ve bizler sektörümüzün geleceği için bu emeği harcamaya hazırız. ABD'de Türk malı algısının oluşturulması gerekir. Bunun için pazarlama konusuna ağırlık verilmesi gerekir. Pazarlamaya önem vermemiz gerekiyor. Çünkü bizim hedef pazarlarımızın neredeyse tamamı ciddi bir sistem üzerine kurulu."