Belediye 37 çiftçiye salça makinesi hibe etti

Belediye 37 çiftçiye salça makinesi hibe etti
Belediye 37 çiftçiye salça makinesi hibe etti
BURSA (AA) -  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimde üretimin artması ve göçün durmasına destek için 37 çiftçiye salça makinesi hibe...

BURSA (AA) -  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimde üretimin artması ve göçün durmasına destek için 37 çiftçiye salça makinesi hibe etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin en bereketli topraklarına sahip Bursa'nın tarımsal alanda da örnek olması için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Bursa'nın kalkınmasına yönelik yaptıkları çalışmalar kapsamında üreticiye desteklerinin sürdüğünü ifade eden Altepe şunları kaydetti:

"Ülkemizin en bereketli topraklarına sahip Bursa'mızın tarımsal alanda da örnek olması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz ay 46 çiftçimize salça makinesi ile 5 malt serme makinesi hibe ettik. Bugün de toplam 37 salça makinesini muhtarlarımıza teslim ediyoruz. Tarım ve hayvancılığın, üretimin gelişmesini, çiftçi ve köylünün, esnafın desteklenmesini, üretimin artması yönünde tesisler kurulması konusundaki tüm faaliyetleri kurduğumuz tarım birimleri eliyle sürdürüyoruz. Bugün de burada çiftçilerimize yine tarım şirketimiz aracılığıyla domateslerin salçaya dönüşmesi için makineleri veriyoruz. Böylelikle ufak da olsa aile bütçelerine katkı sağlamış olacaklar. Hizmet etmek bizim için onur. İnşallah bunların devamı başka alanlarda da  gelecek."

Altepe, daha sonra salça makinelerini muhtarlara teslim etti.