Belediye Başkanı Türkyılmaz, "Türkiye barış temsilcisi" seçildi

Belediye Başkanı Türkyılmaz, "Türkiye barış temsilcisi" seçildi
Belediye Başkanı Türkyılmaz, "Türkiye barış temsilcisi" seçildi
BURSA (AA) - Dünya Barış Organizasyonu ve UNESCO tarafından "Türkiye barış temsilcisi" seçilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a, temsilci...

BURSA (AA) -  Dünya Barış Organizasyonu ve UNESCO tarafından " Türkiye barış temsilcisi" seçilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a, temsilci belgesi teslim edildi.

Dünya Barış Organizasyonu Başkanı Anatoliy Karpov tarafından görevlendirilen Hristo Marinov, Türkyılmaz'ı makamında ziyaret etti. 

Marinov, Türkyılmaz'a "Dünya Barış Organizasyonu Türkiye Temsilcisi Belgesi"ni teslim etti.

Dünya barış şehri olma yolunda göreve geldiği günden bu güne önemli çalışmalar yaptığını belirten Türkyılmaz, şunları kaydetti:

"Dünya Barış Organizasyonu ve UNESCO tarafından Türkiye barış temsilcisi seçilmem dolayısıyla çok mutluyum. Türkiye'deki Barış Ofisi'nin Mudanya'da açılmasından da hemşehrilerim adına çok mutlu oldum. Barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanyamızı dünya barış şehri olma yolunda tüm dünyaya tanıtmış olacağız.  Dünya Barış Organizasyonu Heyeti Temsilcisi Hristo Marinov'a gösterdikleri bu ilgiden ve görevden dolayı tüm hemşehrilerim adına teşekkür ederim ."