Beyaz doğan mandaya "Demba Ba" adı verildi

Beyaz doğan mandaya "Demba Ba" adı verildi
Beyaz doğan mandaya "Demba Ba" adı verildi
- Bursa'nın İznik ilçesinde dünyaya gelen "beyaz" mandaya, Beşiktaş'ın siyah beyaz renklerinden esinlenerek "Demba Ba" adı verildi

BURSA (AA) - Bursa'nın İznik ilçesinde dünyaya gelen " beyaz " mandaya, çiftlik sahibi tarafından Beşiktaş 'ın siyah beyaz renklerinden esinlenerek "Demba Ba" adı konuldu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Berkay Yağcı'nın çiftliğindeki mandalardan biri, beyaz renkli yavru doğurdu. Yağcı, yaptığı açıklamada,  sabah  çiftliğine geldiğinde mandalardan birisinin beyaz renkte yavru dünyaya getirdiğini gördüğünü ve buna şaşırdığını anlattı.

Bu duruma ender rastlandığına dikkati çeken Yağcı, "Güney Asya kökenli mandamızdan beyaz renkli bir manda dünyaya geldi. Dünyada nadir görülen bu yavrulardan, Türkiye 'de üç tane doğduğunu biliyoruz. Veteriner hekim çağırdık, çiftliğimizde gerekli kontroller yapılacak. Küçük manda, annesi ile yan yana geldiğinde siyah beyaz bir renk oluşturuyor. Biz de bu renklerden yola çıkarak minik mandamıza Demba Ba ismini koyduk. İnşallah çiftliğimiz için bu yavru, hayırlı olur" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Beşiktaş

  ,

  Türkiye

  ,

  Beyaz

  ,

  Sabah

  ,

  Asya

  ,

  berkay

  ,

  Demba Ba