BGC'den Bursaspor Başkanı Bölükbaşı'na yanıt

BGC'den Bursaspor Başkanı Bölükbaşı'na yanıt
BGC'den Bursaspor Başkanı Bölükbaşı'na yanıt
- Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kolaylı: - "Bölükbaşı'nın, yerel basını hedef alması ve meslektaşlarımızı zan altında bırakması, fedakarca görev yapan arkadaşlarımızı yaralamıştır" - "Bursaspor yerel basınımızın göz bebeği konumundadır ve şehrimizin en özel simgesidir"

BURSA (AA) - Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Nuri Kolaylı, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı'nın yerel basını hedef alan açıklamalarına yanıt verdi.

Kolaylı yaptığı yazılı açıklamada,  Bursaspor TV'ye telefonla bağlanan Recep Bölükbaşı'nın, yerel basını hedef alan sözlerini üzülerek izlediklerini bildirdi.

Bursaspor'un yerel basın için çok önemli olduğunun altını çizen Kolaylı, "Bursaspor yerel basınımızın göz bebeği konumundadır ve şehrimizin en özel simgesidir. Böylesine önemli bir değerimizin yıpranmaması hepimizin yükümlülüğündedir" değerlendirmesinde bulundu.

Kolaylı, Bursa'nın çok güçlü bir medyaya sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı'nın, Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada yerel basını hedef alması ve meslektaşlarımızı zan altında bırakması, fedakarca görev yapan arkadaşlarımızı yaralamıştır. Sayın başkanı açıklama yaparken ya kesin delillere dayanarak ve isim belirterek bilgi vermeye, böyle bir bilgi söz konusu değilse de muğlak ifadeler kullanmamaya davet ediyorum."