Bilim Şenliği'nin finalisti "akıllı baret"

Bilim Şenliği'nin finalisti "akıllı baret"
Bilim Şenliği'nin finalisti "akıllı baret"
Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim ?enliği'nde Yüksek Öğrenim alanında Akıllı Baret finalist olarak seçildi.

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BEBKA tarafından düzenlenen, Bilim Merkezleri Araştırma Geli?tirme Enstitüsü Derneği tarafından desteklenen, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim ?enliği'nde Yüksek Öğrenim alanında Akıllı Baret finalist olarak seçildi.

Akıllı Baret Kontrol Sistemi Proje Yöneticisi Enes Ekim ve Yelda Arslan yaptıkları açıklamada, ''Her gün yaşanan kazaları ve işçi ölümlerine karşı önlem almak için geliştirdiğimiz akıllı baret kontrol sistemi üzerinde iki yıla yakın bir süredir çalışıyoruz. Kullanıcı görüşlerini de alarak  son haline getirdiğimiz ve testlerini tamamladığımız  akıllı baret şuan üretime hazır, yatırımcılarını bekliyor'' ifadelerini kullandı.

Akıllı Baret ile baretin gerekli alanlarda ve gerekli zamanlarda kullanılıp kullanılmadığı raporlanarak iş güvenliği uzmanları ya da şirket yetkilileri tarafından anlık olarak masaüstü, web ve mobil ortamlarda görüntülenebiliyor. Bu sayede Akıllı Baret ile donatılan fabrika ve madencilik gibi alanlarda oto kontrol mekanizması oluşuyor ve iş güvenliği sağlanırken işçi sağlığı da korunuyor.