BOSB, Mordovya Cumhuriyeti'ne model olacak

BOSB, Mordovya Cumhuriyeti'ne model olacak
BOSB, Mordovya Cumhuriyeti'ne model olacak
BURSA (AA) - Rusya Federasyonu'na bağlı Mordovya Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Vladimir Mazov başkanlığındaki heyet, Bursa Organize Sanayi...

BURSA (AA) - Rusya Federasyonu'na bağlı Mordovya Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Vladimir Mazov başkanlığındaki heyet, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde (BOSB) incelemelerde bulundu.

Mordovya Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Yardımcısı Evgency Uchkin ve Sanayi Bölgeleri Geliştirme Departman Müdürü Sergei Kochevatov'un da katıldığı ziyarette, BOSB Müdürü Türker Ertürk, 1961'den bu yana geçen süreçte bölgede yapılan altyapı çalışmaları ve sanayiciye verilen hizmetler konusunda katılımcılara detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Daha sonra BOSB Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen heyet, Mordovya Cumhuriyeti'ni tanıtan bir sunum yaptı.

BOSB'nin kendi bölgelerinde yapılacak sanayi bölgesi çalışmalarına model olacağını ifade eden Mazov, BOSB'nin tecrübelerinden faydalanmak ve iş birliği olanaklarını değerlendirmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Mordovya'nın 40 milyon nüfusa ve yüksek lojistik potansiyeline sahip bir bölge olduğunu hatırlatan Mazov, Rusya'nın başkenti Moskova'ya çok yakın olduğunu belirtti.

Türkiye 'deki OSB'ler hakkında heyete bilgiler veren BOSB Müdürü Ertürk ise "Sanayiciye hizmet noktasında tek durak OSB'ler olmalı, sanayi bölgeleri mutlaka verimsiz araziler üzerine yapılmamalı" ifadesini kullandı.