BTSO, 2015'te 58 fuara katılacak

BTSO, 2015'te 58 fuara katılacak
BTSO, 2015'te 58 fuara katılacak
- BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: "Yeni yılda 58 fuar organizasyona katılmayı hedefliyoruz. Bu fuarların 9'una uçak kaldırmayı amaçlıyoruz"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Yeni yılda 58 fuar organizasyona katılmayı hedefliyoruz. Bu fuarların 9'una uçak kaldırmayı amaçlıyoruz" dedi. 

BTSO'dan yapılan açıklamaya göre, BTSO üyelerinin Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında 2014 yılında 23 fuara katıldığını aktaran Burkay,  dünyası temsilcilerinin fuarlara katılmak için toplam 130 bin kilometre yol kat ederek dünyayı 3 kez turladığını bildirdi.

Burkay, üyelerin 2014 yılında Almanya , ABD , Fransa , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İtalya, Rusya, Bulgaristan ve Çin'de düzenlenen dünyanın en önemli fuar organizasyonlarına katılma imkanı yakaladığını belirterek, fuarlara katılım için BTSO ve KOSGEB tarafından 1 milyon lira mali destek verildiğini aktardı.  

Komitelerden gelen talepler ve sektörlere ilişkin araştırmalar sonucunda 58 fuar organizasyonunu gelecek yılın takvimine eklediklerini vurgulayan Burkay, "BTSO üyeleri, yeni yılda Almanya, İspanya, BAE, Fransa, İtalya, Suudi Arabistan, Brezilya, Çin, ABD, Hollanda, Japonya, İsveç ve Rusya'daki fuarlara katılacak. Yeni yıl takviminde Heimtextile, Premier Vision, Didacta, The Big 5, Cebit Hannover, Hong Kong Electronics, Arabian Travel Market, Automechanika ve Maison Objet gibi sektördeki en prestijli fuarlar da yer alıyor" açıklamasında bulundu. 

Fuar organizasyonlarına geniş bir katılımın olmasını hedeflediklerini dile getiren Burkay, Küresel Fuar Acentesi projesi ile BTSO'nun 35 bin üyesini dünyanın en prestijli fuarlarıyla buluşturduklarını ifade ederek, "Ülkemizin ihracat odaklı kalkınma hamlesine Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olarak destek vermeye yeni yılda da devam edeceğiz. Üyelerimizi dünyanın dört bir yanındaki fuarlara taşıyarak, dünyayla entegre etmeyi planlıyoruz. Yeni yılda 58 fuar organizasyona katılmayı hedefliyoruz. Bu fuarların 9'una uçak kaldırmayı amaçlıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Burkay, fuar takvimi çerçevesinde ilk olarak 12-17 Ocak tarihlerinde Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenecek Heimtextile Fuarı'na uçak kaldırmayı planladıklarını sözlerine ekledi.