BTSO ağustos ayı olağan meclis toplantısı

BTSO ağustos ayı olağan meclis toplantısı
BTSO ağustos ayı olağan meclis toplantısı
- BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kahraman: - "Yıl sonuna kadar 2 bin BTSO üyesini dünyanın dört bir yanındaki fuarlarla buluşturmayı hedefliyoruz"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman, yıl sonuna kadar 2 bin BTSO üyesini dünyanın çeşitli yerlerindeki fuarlarla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. 

BTSO Hizmet Binası'nda yapılan ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan Kahraman, odanın ağustos ayında öne çıkan faaliyetlerini aktardı. Bursa dünyasını dünyanın en prestijli fuarlarıyla buluşturduklarını, buluşturmaya da devam edeceklerini belirten Kahraman, 2014 yılında 23 fuar organizasyonu düzenlediklerini, 2015'in ilk 6 ayında 800'ü aşkın BTSO üyesiyle 21 fuara katıldıklarını ifade etti.

"Küresel Fuar Acentesi" kapsamında eylül ayında Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya ve Fransa'da dört önemli fuara katılacaklarını dile getiren Kahraman, Fransa'da 13-17 Eylül tarihleri arasındaki "Texworld" ve 14-17 Eylül tarihleri arasındaki "Premiere Vision" fuarlarına Yenişehir Havaalanı'ndan özel uçak kaldıracaklarını söyledi.

Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İtalya'da 5-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Makine, Metal İşleme ve Teknoloji Fuarı'na ve 12-15 Kasım tarihleri arasında tekstil makineleri sektörüyle ilgili düzenlenecek ITMA fuarlarına da özel organizasyonlarla katılım sağlayacağız. Yıl sonuna kadar 2 bin BTSO üyesini dünyanın dört bir yanındaki fuarlarla buluşturmayı hedefliyoruz."

Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'ın mesajı da toplantıdan önce okundu. Meclis Başkanı Remzi Topuk tarafından okunan mesajda Burkay, sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini, en kısa sürede de BTSO Meclisi'ndeki yerini alarak, kent ve ülke ekonomisi için değer üretmeye devam etmek istediğini ifade etti.