BTSO Akademi'ye yoğun ilgi

BTSO Akademi'ye yoğun ilgi
BTSO Akademi'ye yoğun ilgi
-BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: "İnsan kaynağımızın niteliği ekonomik kalkınmanın da anahtarıdır"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO), eğitim ve gelişim platformunun geçen yıl haziran ayında hayata geçirdiği BTSO Akademi yoğun ilgi görüyor. 

Akademinin çalışmaları ile ilgili açıklama yapan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, akademi eğitimlerinin Bursa iş dünyasına değer kattığını belirtti.

Küresel ölçekte rekabetin giderek zorlaştığı bir dönemden geçtiklerine dikkati çeken Burkay, "Bu süreçte bir taraftan piyasa koşullarına uygun olarak yenilikçi ürün ve rekabetçi fiyatlarla rakiplerimize karşı avantaj sağlamaya çalışırken; diğer taraftan da bizi farklı kılacak enstrümanları geliştirmeye çalışıyoruz. Bu noktadan hareketle, en önemli dayanağı ise eğitimde görüyoruz" diye konuştu.

Eğitimlerin iş dünyasının ufkunu geliştirdiğini ve hizmet kalitesini artırdığını vurgulayan  Başkan Burkay şunları kaydetti:

"İnsan kaynağımızın niteliği ekonomik kalkınmanın da anahtarıdır. İş dünyası profesyonellerimizin kişisel gelişimlerine yapmış oldukları yatırım da aslında kentimizin ve ülkemizin geleceği adına yapmış oldukları yatırımlardır. Bizler de BTSO Akademi projemizi hayata geçirirken bu bilinçle hareket ettik. BTSO'nun iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun olarak gerçekleştirdiği akademi projesinde eğitimler, Türkiye 'nin önde gelen üniversiteleri ve profesyonel hizmet veren kuruluşları tarafından gerçekleştiriliyor. Söz konusu proje ile firmaların uzman kadrolarındaki çalışanlarına eğitimler veriliyor. Alanında uzman isimlerle düzenlediğimiz eğitim programlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı Bursa iş dünyası temsilcilerine kentim ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum."

Bu arada projeden yararlanmak isteyenlerin sayısı geride kalan 1 yılda 6 bin 500'ü aştığı bildirildi.