BTSO heyeti Brezilya yolcusu

BTSO heyeti Brezilya yolcusu
BTSO heyeti Brezilya yolcusu
- Uzay Havacılık Savunma Kümelenmesi üyeleri, Ur-Ge projesi kapsamında havacılık endüstrisinin lider ülkelerinden Brezilya'da incelemelerde bulunacak

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyet gösteren Uzay Havacılık Savunma (UHS) Kümelenmesi üyelerinin, Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) projesi kapsamında havacılık endüstrisinin lider ülkelerinden Brezilya'da incelemelerde bulunacağı bildirildi.

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamada, Bursa'nın sadece otomotiv, makine ve tekstil sanayisinde değil, yüksek teknoloji gerektiren alanlarda da söz sahibi olması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Sao Paulo'da bir hafta sürecek program öncesi BTSO Merkez Binası'nda firmalara yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi.

Eğitimde, Ur-Ge projesi kapsamında uluslararası havacılık terimleri ve havacılıktaki gelişmeler konusunda bilgilendirme yapıldı.

BTSO öncülüğünde düzenlenen iş gezisine, Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran ile Hasan Gürses, UHS Kümelenmesi Başkanı Mustafa Hatipoğlu ve küme üyeleri katılacak. Program kapsamında sektörde faaliyet gösteren ana üreticiler, yan sanayi üreticileri, teknoloji ve yazılım firmaları ile görüşülecek.

Heyet, Brezilya pazarında sürdürülebilir bir yer edinmek ve ihracatta sürekliliği sağlamak için Aerospace Meetings Brazil 2015 ikili iş görüşmeleri programına katılacak. 20 ülkeden 250'den fazla firmanın, 8 farklı ülkeden 12 kümelenme oluşumunun katılacağı ve 5 binden fazla ikili iş görüşmesinin gerçekleşeceği fuarın, Bursalı sektör temsilcilere büyük yarar sağlaması bekleniyor. Savunma ve havacılık etkinlikleri konusunda uluslararası tecrübeye sahip Advanced Business Solutions (ABE) tarafından düzenlenecek programda, ayrıca BTSO'nun da standı yer alacak.

Firmalar, dünyanın dört bir yanından gelen uzmanların seminerlerine katılarak, sektörün gelecek hedefleri ve potansiyeli hakkında bilgiler alabilecek.

Hatipoğlu, organizasyon kapsamında "Bursa Uzay, Havacılık ve Savunma Kümelenmesi ve Bursa'nın Potansiyeli" konulu seminerde katılımcıları bilgilendirecek.

Brezilya programı kapsamında BTSO heyeti, Sao Paulo Türkiye Başkonsolosluğu ile Türk Ticaret Ataşeliğini de ziyaret edecek.