BTSO Perakende Ticaret Konseyinin "indirimli satış" talebi

BTSO Perakende Ticaret Konseyinin "indirimli satış" talebi
BTSO Perakende Ticaret Konseyinin "indirimli satış" talebi
- Konseyin talebine, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının yayımladığı yeni yönetmelikte yer verildi

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Perakende Ticaret Konseyinin ilgili komite üyelerinden aldığı " Alışveriş Merkezleri Hakkında Yönetmelik Taslağı"na ilişkin önerilerinden olan "indirimli satışlar" konusu, yeni yönetmelik taslağında yerini aldı.

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının yayımladığı yeni yönetmelikle ilgili, BTSO bünyesinde faaliyet gösteren Perakende Ticaret Konseyi de bakanlığa sunduğu raporla indirimli satışlar meselesini de gündeme taşımıştı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ise Bursa perakende sektörünün görüşlerini dikkate alarak, hazırladığı taslakta bu talebe de yer verdi.

Konseyden sorumlu BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, BTSO meslek komiteleri ve sektör konseylerinden gelen talepleri her zaman önemsediklerini belirtti.

Tüm konseylerin, Bursa ekonomisinin başarılı çalışmalara imza attığını vurgulayan Gürses, "18 sektör konseyinden biri olan Perakende ve Ticaret Konseyinin indirimli satışlar başta olmak üzere organize ticaret bölgeleri, nitelikli eleman ihtiyacı ve Tarihi Kapalı Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin canlandırılmasına ilişkin taleplerinin, merkezi idare ve yerel yönetimler nezdinde takipçisiyiz. Perakende Ticaret Sektör Konseyimizin ve ilgili komitelerimizden gelen taleplerin takipçisi olduğumuz gibi bundan sonra da konseylerimiz sonuna kadar destek vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Konsey Başkanı Berna Aşıroğlu da bakanlığın alışveriş merkezleriye ilgili tasarısının, sektör için olumlu bir gelişme olduğuna işaret etti.

Aşıroğlu, konsey olarak, sektörün taleplerini gündemde tuttuklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyelerinin destekleriyle konseylerde Bursa ekonomisine değer katan çalışmalara imza atıyoruz. Sektöre yönelik hazırladığımız konsey raporunda, perakende ticaretinin geleceğine yön verecek strateji ve projeleri ortaya koyuyoruz. Geçtiğimiz yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığına rapor sunduk. BTSO Meclisinin toplantılarında da sektör konseyini temsilen konuya dikkati çektik. Daha önce, alışveriş merkezlerinde 'bebek emzirme odalarının yer almasına' ilişkin konunun yasalaşması sürecine de katkı sağladık."