BTSO üyeleri, Almanya'daki ev tekstili fuarını gezecek

BTSO üyeleri, Almanya'daki ev tekstili fuarını gezecek
BTSO üyeleri, Almanya'daki ev tekstili fuarını gezecek
- Oda Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: "Bursa iş dünyası, Frankfurt'ta gerçekleştirilecek fuarda, ev tekstili konusunda dünyaca ünlü firmalarla bir araya gelerek, sektörde yaşanan son gelişmeleri ve işbirliği fırsatlarını inceleyecek. Bursalı firmaları dünya ile buluşturmaya devam edeceğiz"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında dünyanın en büyük ev tekstili fuarı olan Heimtextil 2015 Uluslararası Ev Tekstil Fuarı'na Yenişehir Havaalanı'ndan uçak kaldıracak.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yaptığı yazılı açıklamada, 2015 yılı takvimine 58 fuar ekleyen BTSO'nun, bu kapsamda Almanya'nın Frankfurt kentinde 12-17 Ocak'ta gerçekleştirilecek ev tekstil sektöründe dünyanın en büyük fuarı olarak kabul edilen Heimtextil Fuarı için 12 Ocak'ta 140'ın üzerinde katılımcıyla Yenişehir Havaalanı'ndan uçak kaldıracağını belirtti.

Burkay, Bursa dünyasının yurt dışındaki önemli organizasyonlarına katılarak, sektörlerindeki son gelişmeleri yakından görme imkanı sağladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Küresel Fuar Acentesi projesi kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdikleri 23 fuar organizasyonunda bine yakın BTSO üyesini Chicago'dan Paris'e, Dubai'den Moskova'ya taşıdık. Yeni yılda da 58 fuar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu fuarların 9'una ise özel bir organizasyonla uçak kaldırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 2015 yılında ilk olarak Frankfurt Heimtextil Fuarı'na çıkarma yapacağız. Bursa iş dünyası, Frankfurt'ta gerçekleştirilecek fuarda, ev tekstili konusunda dünyaca ünlü firmalarla bir araya gelerek, sektörde yaşanan son gelişmeleri ve iş birliği fırsatlarını inceleyecek. Bursalı firmaları dünya ile buluşturmaya devam edeceğiz."

İbrahim Burkay, kendisi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş ile beraberindeki heyetin, Almanya programı kapsamında ticaret ve sanayi odalarına ziyarette bulunacağını aktardı.

BTSO heyeti, 13 Ocak'ta Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası ile Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odasının yönetim kurulları ile bir araya gelecek. BTSO üyeleri, bu yıl Almanya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Fransa, İtalya, Suudi Arabistan, Brezilya, Çin, ABD , Hollanda, Japonya, İsveç ve Rusya'daki fuarlara katılma imkanına sahip olacak.