BTSO üyeleri Pekin'de gıda fuarına katıldı

BTSO üyeleri Pekin'de gıda fuarına katıldı
BTSO üyeleri Pekin'de gıda fuarına katıldı
BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Küresel Fuar Acentesi çerçevesinde, Bursa iş dünyası temsilcileri Çin'in başkenti Pekin'de...

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Küresel Fuar Acentesi çerçevesinde, Bursa dünyası temsilcileri Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen "World of Food Beijing 2014" fuarına katıldı.

Fuara katılan Bursa iş dünyası temsilcileri, gıda sektöründeki yenilikleri yerinde inceledi.  BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur'un da katıldığı organizasyonun heyet başkanlığını Meclis Üyesi Selahattin Çelik yaptı. Çin'de bu yıl ilk kez gerçekleştirilen uluslararası nitelikteki fuara Bursalı 14 firma katıldı. Gıda sektöründe faaliyet gösteren Bursalı firmalar, dünyaca ünlü firmalarla da görüşme fırsatı buldu.

BTSO üyeleri, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin'deki temasları kapsamında, Gıda ve Doğal Ürünler Sanayi Odası'nı da ziyaret etti. Oda temsilcisi Shao Wen, çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyarette iki ülke arasındaki ticaret olanakları ve işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Bursa iş dünyası temsilcileri, daha sonra T.C. Ekonomi Bakanlığı Pekin Ticaret Müşaviri Halil Madazlı ile bir araya geldi. Madazlı, BTSO üyelerine Çin'deki yatırım olanaklarını anlattı.  

Ziyaretin sonunda Çelik, Çin'in başkenti Pekin'e yapılan iş gezisinin Bursalı firmalar açısından oldukça faydalı geçtiğini belirterek, organizasyondan dolayı BTSO'ya teşekkür etti.