BTSO yabancı iş adamlarını ağırlayacak

BTSO yabancı iş adamlarını ağırlayacak
BTSO yabancı iş adamlarını ağırlayacak
- BTSO, 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı kapsamında Türkiye'ye gelen 100'e yakın yabancı iş adamına Bursa'da ev sahipliği yapacak

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı kapsamında Türkiye 'ye gelen 100'e yakın yabancı adamını Bursa'da ağırlayacak.

BTSO'da yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD'ın, Uluslararası İş Forumu ile eş zamanlı olarak 26-30 Kasım'da  İstanbul CNR Expo'da düzenlediği fuara, 102 ülkeden 7 bini aşkın iş adamı katılırken, ziyaretçi sayısının ise 200 bine ulaşması hedefleniyor.

Organizasyon çerçevesinde Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, Bosna Hersek, Lübnan ve Tunus'tan gıda ve tarım, inşaat, medikal, makine ve metal, enerji, otomotiv , bilgi teknolojileri, sağlık, hizmet ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren 100'e yakın firma temsilcisi de BTSO, MÜSİAD Bursa Şubesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) katkılarıyla 28-29 Kasım'da Bursa'da iş dünyası temsilcileriyle buluşacak.

Yabancı iş adamları yarın saat 15.00'te BTSO hizmet binasında Bursa iş dünyası ile yatırım ve işbirliği fırsatlarını değerlendirecek.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olarak kentin ve üyelerin ticaret hacmini artırmaya dönük bütün çalışmaları desteklediklerini belirterek, şunları kaydetti:  

"BTSO'nun 16 makro projesinden birisi olan Ticari Safari Projemiz kapsamında da 3 farklı etkinlikte bin civarında yabancı iş adamını Bursa'da ağırladık ve üyelerimizle bir araya getirdik. Firmalarımız bu görüşmelerden önemli iş bağlantılarıyla ayrıldı. MÜSİAD Uluslararası Fuarı çerçevesinde Bursa'ya gelecek olan yabancı yatırımcılarla, Bursa iş dünyası temsilcilerinin de önemli projelere imza atacaklarına inanıyorum."