BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:
- "Ülke olarak katma değerli üretim gerçekleştiren bölgelere ve şehirlere ihtiyacımız var"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, ülke olarak katma değerli üretim gerçekleştiren bölgelere ve şehirlere ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Burkay, TSO üyesi firmaları ziyaretinde, inovasyona ve Ar-Ge'ye önem veren, proje geliştiren firmaların, hedeflerine daha hızlı ulaşacağını vurguladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bursa'yı, Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretim modeli ve mükemmeliyet merkezleriyle, tasarım ve markalaşma konularında öncü bir kent konumuna getiriyoruz. Ülke olarak katma değerli üretim gerçekleştiren bölgelere ve şehirlere ihtiyacımız var. Bu açıdan, şirketlerimizin bu çerçevede büyümesini istiyoruz." 

Türkiye 'nin de sahiplendiği "Bursa büyürse Türkiye büyür" sloganı çerçevesinde Bursa ekonomisinin çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini ifade eden Başkan İbrahim Burkay, şirketlerin Ar-Ge merkezleri kurması ve inovasyona yönelmeleri gerektiğini belirtti.

Bursa'da 23 firmada Ar-Ge merkezi bulunduğunu, bu sayıyı 2015'te 50'ye çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Burkay, firmaların her zaman yeniliğe açık olması gerektiğinin de altını çizdi.