BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:
-"Artık dünyada ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bursa da sadece Türkiye'nin değil, dünyanın gündeminde yer alıyor. Şehrimizin geleceğini ancak birlik ve beraberliğimiz yön verecektir"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Artık dünyada ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bursa da sadece Türkiye 'nin değil, dünyanın gündeminde yer alıyor. Şehrimizin geleceğini ancak birlik ve beraberliğimiz yön verecektir" dedi.

 Burkay, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) ile Perakendeciler Derneği (PERDER) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyelerini Altıparmak Temsilcilik Binası'nda ağırladı.

Burada konuşan Burkay, şehirlerin hedefine ulaşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemli bir yerinin olduğunu söyledi.

Türkiye ekonomisine yön veren şehirler arasında Bursa'nın ilk sıralarda yer aldığını kaydeden Burkay, şöyle konuştu:

"BTSO olarak şehrin ticaret ve sanayi hayatının gelişmesine yönelik projeleri hayata geçirdik. Son yapılan araştırmada Bursa en yaşanılabilir şehirler arasında yer aldı. Araştırmalarda dünya genelindeki 150 şehir arasında Bursa 'Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehirler' arasında İstanbul , Ankara ve İzmir'i geride bıraktı. Artık dünyada ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bursa da sadece Türkiye'nin değil, dünyanın gündeminde yer alıyor. Şehrimizin geleceğini ancak birlik ve beraberliğimiz yön verecektir. Bu yüzden sivil toplum kuruluşları, şehirler için hayati bir önemi taşımaktadır."

BALKANTÜRKİSAD Başkanı Aytuğ Onur ise Bursalı sanayicilerin Türkiye'ye ye örnek projeleri hayata geçirdiğini belirterek, "BALKANTÜRKİSAD 400'e yakın işadamı üyesi ile Bursa'nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisidir. BTSO ile birlikte önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Mayıs ayında Balkan Ticaret Fuarı ve Kongresi'ne start vereceğiz. Balkan Haftası etkinlikleri de şehre önemli değer katacaktır. Fuar ile eş zamanlı olarak '2. Akıllı Belediyecilik Zirvesi'ni düzenleyeceğiz. BTSO ile birlikte Bursa için yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

PERDER Bursa Şubesi Başkanı ve BTSO Meclis Üyesi Haşim Kılıç da dernek faaliyetleri ve perakendecilere yönelik çalışmaları hakkında Başkan Burkay'a bilgi verdi. Bursa'daki perakende sektörü için önemli projeler hazırladıklarını vurgulayan Kılıç, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Ziyarette BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Gülener, Hasan Gürses ve Nuri Körüstan da yer aldı.