BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay:
- "BTSO üyelerinin dünya ile entegre olmasını amaçlıyoruz. Bu fuarlar da firmalarımız için önemli fırsatlar taşıyor"

BURSA (AA) -   Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "BTSO üyelerinin dünya ile entegre olmasını amaçlıyoruz. Bu fuarlar da firmalarımız için önemli fırsatlar taşıyor" değerlendirmesinde bulundu.

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, odaya kayıtlı 16 firmanın temsilcileri, "Küresel Fuar Acentesi Projesi" çerçevesinde Frankfurt Uluslararası Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarını (ISH) gezme fırsatı buldu.

İbrahim Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi'nin Bursa firmalarının ihracatçı kimliğini güçlendirdiğini bildirdi.

Bursa firmalarını, 2015 yılının ilk 3 ayında 9 fuar ile buluşturduklarını ifade eden Burkay, şunları kaydetti:

"BTSO üyelerinin dünya ile entegre olmasını amaçlıyoruz. Bu fuarlar da firmalarımız için önemli fırsatlar taşıyor. Bursa firmalarımız, ISH Fuarı'nda önemli görüşmeleri gerçekleştirdi. Bu iş gezisinin sektör ve Bursa için hayırlı olmasını diliyor, organizasyonlara katılan herkese teşekkür ediyorum. Üyelerimizi, dünyanın en önemli fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam edeceğiz."

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan ise Bursalı işadamları ile önemli bir fuar ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti. 

ISH Frankfurt Fuarı'nın alanında dünyanın en önemli fuarlarından birisi olduğunu kaydeden Umutkan, " Almanya 'da iki yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Frankfurt'ta buluşturuyor. Fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı başarıyor. ISH Fuarı'na bu yıl 2 bin 500'e yakın firma katılım sağladı. Fuarı, 200 bine yakın kişi ziyaret etti" görüşünü iletti.