BTSO'da "AB Destek Programları" eğitimi başlıyor

BTSO'da "AB Destek Programları" eğitimi başlıyor
BTSO'da "AB Destek Programları" eğitimi başlıyor
- BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: "Üyelerimize yeni ufuklar kazandırmaya devam ediyoruz"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Avrupa Birliği'nin araştırma geliştirme ve yenilikçilik destek programları olan "Eureka, Eurostars ve Horizon 2020" hakkında eğitim verecek. 

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 19-20 Kasım'da oda hizmet binasında "Eureka, Eurostars ve Horizon 2020" destek programları hakkında bilgilendirme ve proje önerisi sunma eğitimi verilecek.

Eğitimler, 2 gün boyunca 09.00-16.30 saatlerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Eğitim programlarında katılımcılara, AB 'nin Eureka, Eurostars ve Horizon 2020 destek programları ile ilgili başvuru süreci ve proje formunun hazırlanması gibi konularda bilgiler verilecek. 

Eğitim programı çerçevesinde 21 Kasım'da da "Eureka, Eurostars ve Horizon 2020" teklifleri başvuru ve bilgilendirme" konulu seminer yapılacak.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Akademi eğitimlerine dünyasının gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Eğitimler sayesinde iş dünyasının başarılarına destek vermeyi ve katılımcıların kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ar-Ge ve inovasyon desteklerinden iş dünyası temsilcileri mutlaka faydalanmalı. Bu bilgilendirme eğitimleri, firmalarımızın teşviklerden faydalanması açısından fırsat olacaktır. Üyelerimize yeni ufuklar kazandırmaya devam ediyoruz."