BTÜ'ye 6 yeni bölüm

BTÜ'ye 6 yeni bölüm
BTÜ'ye 6 yeni bölüm
- Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde 6 yeni bölüm açıldı

BURSA (AA) - Bursa Teknik Üniversitesinin (BTÜ) Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesi (DBMMF) ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde 6 yeni bölüm açıldı.

BTÜ Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesinde "Bilgisayar Mühendisliği ve Harita Mühendisliği"; İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde ise "İktisat, Çeviribilim, Sosyoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatları" bölümlerinin açılması YÖK tarafından kabul edildi.

Yeni açılan bölümlerle toplam bölüm sayısı Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültesinde 18, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde ise 7 oldu. 

BTÜ'nün YÖK'e yaptığı başvurunun olumlu sonuçlanmasından memnun olduklarını ifade eden BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, ''Doğa Bilimleri ve Mimarlık Mühendislik Fakültemiz ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültelerimize yeni bölümler açılmıştır. Her iki fakültemizde açılan yeni bölümler kısa bir zaman içerinde faaliyete geçerek eğitim ve bilim dünyasına katkıda bulunacaklardır'' diye konuştu.

Çopur, bölüm açmak için sadece Bursa'nın değil, ülkemizin de nitelikli elemanlara ihtiyaç duyduğu alanlara yöneldiklerini vurguladı. Açılan yeni bölümlerin lisans ya da lisansüstü öğrencilerini önümüzdeki yıllarda kabul edeceğini ifade eden Çopur, BTÜ'nün büyüme ve gelişme yönündeki faaliyetlerine her geçen gün artan bir hızla devam edeceğini sözlerine ekledi.