Bu traktörün fiyatı 1 milyon lira

Bu traktörün fiyatı 1 milyon lira
Bu traktörün fiyatı 1 milyon lira
- "Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı"nda sergilenen 435 beygir gücündeki traktör, 1 milyon lirayı bulan fiyatıyla ilgi görüyor - Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özdemir: - "Bu traktör 7-8 traktörün yaptığı işi tek başına yapıyor. Dolayısıyla 8 yerine tek operatör kullanıyor ve onların 3 günde yapacağı işi bu 1 günde yapıyor. İş gücünden, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlıyor"

BURSA (AA) - MUSTAFA YILMAZ - Bursa'da düzenlenen "Bursa 13. Uluslararası Tarım , Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı"nda sergilenen ve 8 traktörün işini tek başına yapabilen 435 beygir gücündeki traktör, 1 milyon lirayı bulan fiyatıyla dikkati çekiyor.  

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarda, sergilenen "New Holland T8 Auto Command Serisi 435 model" traktör, çiftçilerden ve fuarın ziyaretçilerinden büyük ilgi görüyor.  

Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bunun, Türkiye 'nin en büyük traktörü olduğuna dikkati çekti.

Özdemir, Türkiye'de tarımın gelişmesiyle çiftçilerin verimliliğin öneminin farkına vardığını vurgulayarak, bu traktörün 435 beygire kadar maksimum güç ve 1850 newton/metreye varan tork değerleriyle müthiş bir performans sunduğunu belirtti. 

Traktörün, bu motor gücünü "CVX şanzıman" sayesinde toprağa iletebildiğini anlatan Özdemir, "Bu traktörün üzerinde 'CVX şanzıman' dediğimiz sürekli değişken, kademesiz, sessiz, dayanıklı ve güç kaybı olmadan tüm gücünü toprağa iletebilen bir şanzıman var" ifadelerini kullandı. 

-"7-8 traktörün yaptığı işi tek başına yapıyor"

Özdemir, bu güçteki traktörlerin büyük ölçekli tarımsal üretim yapan çiftliklerde kullanıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu traktör 7-8 traktörün yaptığı işi tek başına yapıyor. Dolayısıyla 8 yerine tek operatör kullanıyor ve onların 3 günde yapacağı işi bu 1 günde yapıyor. İş gücünden, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlıyor. Özellikle bin dekarın üzerinde bitkisel veya hayvansal tarım yapan çiftçilerimiz için tavsiye ettiğimiz bir model. Fiyatı da 320 bin dolar ama dediğim gibi sunduğu nimetleri, avantajları dikkate aldığımız zaman kalite ve değer bakımından çok mükemmel bir traktör."

3,378 metre yükseklik, 6,637 metre uzunluk ve 3,357 metre dingil açıklığı ölçülerine sahip dev traktörün, fiyatı opsiyonlarla 333 bin dolara ulaşıyor. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  tasarruf

  ,

  Tarım

  ,

  Tüyap

  ,

  Fuar

  ,

  Kongre

  ,

  ,

  zaman

  ,

  Bitkisel