BUDO 23 ayda 2 milyon yolcu taşıdı

BUDO 23 ayda 2 milyon yolcu taşıdı
BUDO 23 ayda 2 milyon yolcu taşıdı
BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), 23...

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), 23 ayda 2 milyon yolcu taşıdı.

Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliğinden (BURULAŞ) yapılan yazılı açıklamaya göre, BUDO'nun iki yıllık faaliyetleri hakkında bilgiler veren ve gelinen son noktayı değerlendiren BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, 23 Ocak 2013'te seferlerine başlayan BUDO'nun, şu anda 5 deniz otobüsüyle hizmet verdiğini belirtti.

Seferlerin her gün kesintisiz devam ettiğini, Bursa-İstanbul arasında pazartesi ve perşembe günleri arası 56, cuma ve pazar günleri 18 ve cumartesi günleri 14 sefer, haftada ise toplam 102 tur yaptıklarını ifade eden Fidansoy, şunları kaydetti:

"BUDO'da, kurulduğumuz günden bu yana 2 milyon yolcu taşıdık. Son 4 ayda taşıdığımız yolcu sayısı ise 400 bin. Yolcu ve gemi sayımızı artırarak, kaliteli hizmetten ödün vermeden yolumuza devam etmek istiyoruz. 15 Kasım 2014'te hizmete giren 'helitaksi' ile iki şehir arasında karşılıklı helikopter seferleri yaptık. İki araçla başlayan ve gelen talep doğrultusunda artış gösteren seferlerle hafta içi her gün Atatürk Havalimanı, Şişli ve Kadıköy bölgelerine yolcu taşıdık. Helitaksi ile 2 bin 400 yolcuyu İstanbul ve Bursa'ya ulaştırdık. 1 Nisan 2013'te hizmete alınan deniz uçağı seferleriyle de hafta içi her gün Gemlik ve Haliç arasında yolcu taşıdık."

Deniz uçağı rotası ve duraklarına Bandırma'nın da eklendiğini hatırlatan Fidansoy, bununla 12 bin 195 yolcuya ulaştıklarını sözlerine ekledi.