Burdur'daki trafik kazası

Burdur'daki trafik kazası
Burdur'daki trafik kazası
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Kent Konseyi Başkanı Pala'nın trafik kazasında hayatını kaybetmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayımladı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala'nın, Burdur'da trafik kazasında hayatını kaybetmesine ilişkin başsağlığı mesajı yayımladı. 

Altepe, yayımladığı mesajında, "Kent Konseyi Başkanımız ve değerli çalışma arkadaşım Mehmet Semih Pala ve eşinin elim bir trafik kazası sonucu, vefatlarını üzüntüyle öğrendim. Merhum ve merhumeye Allah'tan rahmet sevenlerine başsağlığı dilerim" ifadelerini kullandı. 

Isparta-Antalya karayolu Elsazı mevkisinde Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala'nın kullandığı 16 HS 952 plakalı otomobil ile karşı yönden gelen Aşır Gökçe idaresindeki 42 AEY 03 plakalı otomobil çarpışmış, kazada sürücüler Pala ve Gökçe olay yerinde yaşamını yitirmişti. Yaralanan Birgül, Leyla, Kader ve Büşra Gökçe ile Hilal Pala 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulanslarla Isparta Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Yaralılardan Hilal Pala, hastanede kurtarılamamıştı.

- Mehmet Semih Pala

Bursa'da 1953'te doğan Pala, 1975'te İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'nden mezun oldu. İnşaat mühendisi olan Pala, evli ve 2 çocuk babasıydı. 

Pala, 1978-1980'de Adalet Partisi (AP) Gençlik Kolları Bursa İl Başkanı, 1994-1999'da Refah Partisi (RP) Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi, 2004-2005 AK Parti Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi, 2005-2009 Bağımsız Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi, 2009'da  AK Parti Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 

Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Başkanlığı ile Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nin (AKKM) Genel Koordinatörlüğü görevlerini yürütüyordu.