Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı

Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı
Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı
- Fuarda sergilenen seyyar inek sağma makinesi ilgi görüyor

BURSA (AA) - "Bursa 13. Uluslararası Tarım , Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı"nda sergilenen, ineklerin otladığı yaylada veya meralarda kolay sağılabilmesi için seyyar inek sağma makinesi ilgi görüyor.

Fabrikanın Pazarlama Müdürü Mehmet Akçakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çiftçinin işini kolaylaştırmak için zirai aletler üzerinde çalışma yaptıklarını söyledi.

Çiftçilerin hayvan sağımını daha rahat bir şekilde yapabilmeleri için bu ürünü tasarladıklarını belirten Akçakaya, şöyle konuştu:

"Çiftçilerimiz sağım için hayvanlarını bazen çok uzak yaylalardan, meralardan sağımhaneye getiriyorlar. Bu onlar için hem zaman kaybı hem maddi kayıp oluyordu. Biz de bunun önüne geçmek için yürüyen sağımhane ismini verdiğimiz  seyyar süt sağma makinesini yaptık. Makine çekerek ineklerin bulunduğu yere götürülüyor, orada aynı anda 6 inek bağlanarak sağım yapılıyor. Makinenin üzerinde 200 litrelik bekleme tankı da var. Tanktan başka bir tanka aktarma aparatları da var cihaz üzerinde." 

Yürüyen sağımhaneyle çiftçilerin sağımhane yapmak için  inşaat masrafından da kurtulacağını belirten Akçakaya, çiftçinin bu makinede tek masrafının jeneratör olduğunu dile getirdi.

Ürünün 4 tekerlekli olduğu için arazide rahat çekilebildiğini ifade eden Akçakaya, iç piyasaya sundukları ürüne büyük talep olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  Tarım

  ,

  İnşaat

  ,

  zaman

  ,

  Uzak