Bursa Artvin Murgullular Derneği üyelerinden eylem

Bursa Artvin Murgullular Derneği üyelerinden eylem
Bursa Artvin Murgullular Derneği üyelerinden eylem
BURSA (AA) - Bursa Artvin Murgullular Derneği üyeleri, bazı bakanların, yakınlarını işe yerleştirdiği iddia eden CHP Sözcüsü ve Genel Başkan...

BURSA (AA) - Bursa Artvin Murgullular Derneği üyeleri, bazı bakanların, yakınlarını işe yerleştirdiği iddia eden  CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'a tepki gösterdi.

Kent Meydanı'nda toplanan grup adına konuşan Dernek Başkanı Fetanet Yıldırım, Koç'un, açıklamalarından dolayı özür dilemesi gerektiğini savundu.

Türkiye 'nin en çok okur yazarı olan illerden birinin Artvin olduğunu, iyi bir devlet adamının okuyarak olunduğunu belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

"Ülkeye faydalı olmak isteyen, bilgi ve birikimi olan birçok Artvinli, hak ettiği mevkilerde değildir. Neden biliyor musunuz? Sizin gibi kendini bilmez biri çıkar da Artvin doğumlu bakanlarımızı suçlar, iftiralar atarsınız diye birçoğu atanamıyor. Şunu biliniz ki Artvin ilimiz bu memleketin sigortasıdır. Şayet bu özrü bizzat yapmadığınızda sigortamız atar ve bir hafta sonra yüz binleri toplar, protesto için yürüyüş yapar, sizi kınarız."

Grup, yanlarında getirdiği siyah çelengi çöp kutusuna attıktan sonra dağıldı.