Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
- "Türkiye ile Balkanlar arasındaki kardeşliğin gelişmesi konusunda sağlam adımlar atıyoruz"

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın bir "Balkan" şehri olduğunu belirterek, Türkiye ile Balkanlar arasındaki kardeşliğin gelişmesi konusunda sağlam adımlar attıklarını bildirdi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bursa Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Gençlik ve Spor Derneği (MAK-DER) öncülüğünde yarın Zafer Parkı'nda düzenlenecek olan "Merhaba Rumeli" etkinliğine katılmak üzere Bursa'ya gelen 40 kişilik "Rumeli Balkan Evladı Fatihan" heyeti ile görüştü.

BURULAŞ'taki görüşmede konuşan Altepe, Bursa olarak Balkanlara büyük önem verdiklerini vurguladı.

Altepe, kış gününde Bursa'yı ısıtacak güzel bir organizasyon gerçekleşeceğini ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Bursa'da göreve geldiğimiz günden bu yana Türkiye ile Balkanlar arasında dostluk köprüsü kurduk. 11 yıldır Balkanlarda orada yaşayan halkın kültürünü yaşamaları için gereken faaliyetleri Bursa olarak gerçekleştiriyoruz. 10 yıl önce Murat Hüdavendigar'ı anma törenleriyle başlayan diyaloğumuz her yıl daha da arttı. Türkiye ile Balkanlar arasındaki kardeşliğin gelişmesi konusunda sağlam adımlar atıyoruz. Çok uzun zaman birbirinden uzak kalan Türkiye ile Balkanlar arasındaki diyaloğu daha da artırmak için çabalıyoruz. Türkiye'nin Balkanların dostu olduğunu göstermeyi hedefliyoruz."