Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
- "17 ilçenin tamamının da tüm yolları yenilecek"

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 17 ilçenin tamamının da tüm yollarının yenileneceğini bildirdi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile birlikte Orhaniye, Osmaniye, Kozluca, Yeniyörük ve Söylemiş köylerini besleyen 17 kilometrelik ana yolda yapılan asfalt çalışmasını denetledi.

İl Özel İdaresi döneminde yapılamayan yolları bir bir hizmete aldıklarını, köyleri ilçelere ilçeleri de şehir merkezine daha işlevsel hatlarla bağladıklarını belirten Altepe, şunları kaydetti:

"17 ilçenin tamamının da tüm yolları yenilenecek. Sırasıyla tüm bölgelerimizdeki ana yollar ve köy yollarımız Bursa'ya yakışır şekilde tamamlanacak. 17 ilçemizin tamamı, büyükşehir ile birlikte bu hizmeti alacak. Özellikle kırsalda birçok köyümüzün kesiştiği ana aksları işlevsel hale getiriyoruz. Geçmiş dönemde istenilen kalitede yapılamayan bu yollar, artık stabilize hale gelmeye başladı. Sadece 17 kilometrelik yol için yaptığımız harcama 3 milyon lira . Şu anda tüm ilçede bu faaliyetler sürüyor."

 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Köy

  ,

  lira

  ,

  Büyükşehir

  ,

  osmaniye