Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
- ''İlk etapta 256 kilometrekare olan Bursamızın hizmet sınırı, 11 bin 690 kilometrekareye çıktı. Bu alanda bulunan tüm insanlarımıza sağlıklı içme suyunu ulaştırmak bizim görevimiz. Onun için yoğun bir faaliyet gösteriyoruz"

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "İlk etapta 256 kilometrekare olan Bursamızın hizmet sınırı, 11 bin 690 kilometrekareye çıktı. Bu alanda bulunan tüm insanlarımıza sağlıklı içme suyunu ulaştırmak bizim görevimiz. Onun için yoğun bir faaliyet gösteriyoruz" dedi, 

Yenişehir ilçesi Söylemiş Köyü'nde 32 milyon TL harcanarak kurulan kanalizasyon atıklarının arıtılarak doğaya temiz şekilde bırakılmasını sağlayacak tesisleri inceleyen Altepe, yine aynı bölgede yer alan su terfi istasyonuyla ilçede yaşanılan su kesintilerinin tarihe karışacağını söyledi.

Tüm ilçelere sağlıklı ve kaliteli içme suyu kazandırılmasının belediyenin önemli bir hizmet alanı olduğunu kaydeden Altepe, "Artık kırsalımız da bu tür hizmetleri alıyor. İlk etapta 256 kilometrekare olan Bursamızın hizmet sınırı, 11 bin 690 kilometrekareye çıktı. Bu alanda bulunan tüm insanlarımıza sağlıklı içme suyunu ulaştırmak bizim görevimiz. Onun için yoğun bir faaliyet gösteriyoruz" diye konuştu.

Altepe, Söylemiş Köyü'nde bulunan su terfi istasyonunun yenilendiğini ve 100 ton kapasiteye sahip deponun 200 ton kapasiteye çıkartılarak, tesisin çevresiyle birlikte güvenlikli hale getirildiğini kaydederek "Düzenli su terfi istasyonunu gerçekleştirmiş olduk. Burada filtre edilip klorlanacak su, Subaşı Köyü'nden Yenişehir'e dağıtılmış olacak" ifadelerini kullandı. 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Büyükşehir

  ,

  hizmet