Bursa Büyükşehir Belediyesi ve UÜ arasında protokol imzaladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve UÜ arasında protokol imzaladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve UÜ arasında protokol imzaladı
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi (UÜ) arasında çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi (UÜ) arasında çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda işbirliği protokolü imzalandı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Atatürk Caddesi'ndeki tarihi belediye binasında gerçekleştirilen protokol töreninde yaptığı konuşmada, protokolle Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde çevre konusunda ortaya çıkan sorunlara karşı etkin çözüm üretmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Altepe, oluşturulacak çalışma gruplarıyla yeni stratejiler geliştirileceğini ve etkin mücadele kapsamında sempozyum, seminer, çalıştay, sergi ve tartışma gibi etkinlikler düzenleneceğini belirtti.

Protokolün bir yıl geçerli olacağını ve mutabık kalınması halinde aynı şartlarda uzatılacağını vurgulayan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi olarak UÜ ile bu protokolü imzalamaktan dolayı mutluyuz. Çünkü yönetim kadroları olarak en çok değer verdiğimiz olguların başında çevre geliyor. Çevre bizim için kutsal. Temiz toprak, su ve havanın gelecek kuşaklara miras olarak bırakılması bizim en önemli görevlerimizden" diye konuştu.

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da Bursa Büyükşehir Belediyesi ve UÜ olarak daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Bursa için harekete geçtiklerini söyledi.

İmzalanan protokolün Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile UÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ortak paydasında uygulanacağını belirten Ulcay, üniversite olarak sahip oldukları bilgi ve akademik birikimi, Bursa için daha fazla kullanmak istediklerini, Türkiye ve Bursa'ya değer katacak her çalışmada aktör rolüyle görev üstlendiklerini dile getirdi.