Bursa Büyükşehir Belediyesinden vatandaşlara aşure ikramı

Bursa Büyükşehir Belediyesinden vatandaşlara aşure ikramı
Bursa Büyükşehir Belediyesinden vatandaşlara aşure ikramı
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin kişilik hazırlatılan aşure, Orhangazi Parkı'nda vatandaşlara ikram edildi.Büyükşehir...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin kişilik hazırlatılan aşure, Orhangazi Parkı'nda vatandaşlara ikram edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte kazanların başına geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, aşure dağıttı.

Muharrem ayının anlamına dikkati çeken ve Türk kültürünün önemli değerlerinden paylaşma ve dayanışmanın önemini ifade eden Altepe, "Muharrem ayı önemli bir ay. Bu geleneği en iyi şekilde yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her yıl geleneksel olarak muharrem ayında vatandaşlarımıza aşure ikram ediyoruz. Bu güzel günde herkes birlik, beraberlik ve huzur ortamında bir araya geliyor" ifadelerini kullandı.

Altepe, daha sonra Uzun Çarşı esnafı İhsan Gür tarafından Uzun Çarşı'da gerçekleştirilen aşure ikramına da katıldı. Altepe, burada da Vali Münir Karaloğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve İhsan Gür ile aşure dağıttı.