Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binası hizmete giriyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binası hizmete giriyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binası hizmete giriyor
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 136 yıl aradan sonra yaptırdığı ana hizmet binası, eylül ayında gerçekleştirilecek meclis toplantısıyla...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 136 yıl aradan sonra yaptırdığı ana hizmet binası, eylül ayında gerçekleştirilecek meclis toplantısıyla açılacak.

Yeni hizmet binasının meclis salonuyla ana kademe bölümlerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Eylül ayı meclisiyle birlikte tüm birimlerin birbiri ardına yeni yerlerine geçerek faaliyete başlayacağını belirtti.

 Heykel'deki tarihi belediye binasının 136 yıl boyunca hizmet verdiğini, onun dışında Büyükşehir Belediyesi olarak başta BUSKİ olmak üzere değişik yerlerde bulunan ofislerde faaliyet gösterdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, 1-2 aylık süreçte kendilerine yakışan bir mekanda hizmetlere devam edeceklerini kaydetti.

Ankara -İzmir karayolu üzerindeki eski sebze halinin bulunduğu bölgede inşa edilen binanın 45 bin metrekarelik alanıyla tüm birimleri bünyesinde toplayan önemli bir yapı olacağını söyleyen Başkan Altepe, "İlk günden itibaren dünyadaki tüm örnekleri inceledik ve kendi desenlerimize uygun, özgün bir eser ortaya çıkarttık. Her şeyin en iyisi, en güzeli burası için düşünüldü'' ifadelerini kullandı.