"Bursa Fotofest 2015" 24 Ekim'de başlıyor

"Bursa Fotofest 2015" 24 Ekim'de başlıyor
"Bursa Fotofest 2015" 24 Ekim'de başlıyor
- "Göç" temasıyla bu yıl 5'incisi düzenlenen uluslararası festivalde, Patrick Zachmann, Ariana Lindquist, Erdal Küpeli ve İbrahim Demirel gibi dünyada ismini duyurmuş fotoğrafçılar, anılarını ve çalışmalarını anlatacak

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle ve "Göç" temasıyla bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (Bursa FotoFest 2015), 24-28 Ekim'de gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Merinos  Atatürk Kongre Kültür Merkezinde (AKKM) fotoğraf tutkunlarını buluşturacak festivalde, Patrick Zachmann, Ariana Lindquist, Erdal Küpeli ve İbrahim Demirel gibi dünyada ismini duyurmuş fotoğrafçılar, anılarını ve çalışmalarını anlatacak.

Küratörlüğünü Kamil Fırat'ın üstlendiği festival kapsamında, birçok panel, toplantı, atölye çalışmaları, portfolyo değerlendirmeleri gerçekleştirilecek.

Bursa FotoFest, Magnum Photos'dan Patrick Zachmann (Fransa), CNN'den Ariana Lindquist ( ABD ), Enri Canaj (Yunanistan), Arnau Bach (İspanya), Thomas Grondahl (Danimarka) ve Gisela Kayser'in ( Almanya ) aralarında bulunduğu birçok fotoğrafçı ve editörü ağırlayacak.

Erdal Küpeli, İbrahim Demirel, Faruk Akbaş, Mehmet Ünal, Emin Özmen, Servet Dilber ve Kerem Yücel'in de aralarında bulunduğu 40 Türk fotoğrafçının da katılacağı festivalde, usta fotoğrafçılar düzenlenen söyleşilerde tecrübelerini fotoğraf tutkunlarıyla paylaşacak.

Öte yandan, festival kapsamında "Göç" temasıyla uluslararası bir fotoğraf yarışması düzenlenecek. Katılımcılar, en fazla 4 fotoğrafla 8 Ekim'e kadar www.bursaphotofest.org adresi üzerinden yarışmaya başvurabilecek.