Bursa Hayvanat Bahçesi'nin 16. kuruluş yıl dönümünü

Bursa Hayvanat Bahçesi'nin 16. kuruluş yıl dönümünü
Bursa Hayvanat Bahçesi'nin 16. kuruluş yıl dönümünü
BURSA  (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü kutlandı.Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne Kültür...

BURSA  (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne Kültür Okulları Özlüce ve Ovaakça kampüslerinden gelen ilköğretim 4. sınıf öğrencileri, kurumun 16. kuruluş yıl dönümü kutladı.

Soğanlı'daki botanik park yerleşkesinde yapılan kutlama, öğrencilere yönelik bilgilendirme konferansıyla başladı.

Burada konuşan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Tekin Akış, hayvanat bahçesinin dünden bugüne gelişimi hakkında bilgi vererek, önümüzdeki yıllarda alan ve hayvan çeşidi sayısını artıracaklarını ve bu zenginlikleri çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı ise kurum olarak yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı.

Öğrenciler, hayvanat bahçesindeki hayvanlara ve değişime ilişkin tanıtım filmini büyük bir ilgiyle izledi. Ardından öğrencileri, kendi elleriyle yaş pasta yaparak maymunların bulunduğu platforma bıraktı. Öğrencilerin pastaları yerleştirmesinin ardından bulundukları kafesten açığa bırakılan maymunlar, renkli görüntüler oluşturdu.

Daha sonra lemur, aslan ve pelikanların bulunduğu alana geçen öğrenciler, yapılan beslemeleri büyük bir dikkatle takip etti. Öğrencilerin hayvanat bahçesindeki gezisi fayton gezisiyle sona erdi.