Bursa İl Jandarma Komutanlığı'ndan broşürlü uyarı

Bursa İl Jandarma Komutanlığı'ndan broşürlü uyarı
Bursa İl Jandarma Komutanlığı'ndan broşürlü uyarı
 BURSA (AA) - Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan broşürlerle, Uludağ Milli Parklar bölgesinde kış turizminin başlamasıyla bölgede...

 BURSA (AA) - Bursa İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan broşürlerle, Uludağ Milli Parklar bölgesinde kış turizminin başlamasıyla bölgede meydana gelebilecek kaybolma, yaralanma ve mahsur kalma gibi olayların engellenebilmesi amacıyla, vatandaşlar uyarıldı.

Komutanlıktan yapılan yazılı açıklamada,  ilgili görsellerin, il genelindeki bilbordlar ile teleferik kabinlerine asıldığı, bastırılan el ilanları Milli Parklar giriş gişeleri ve otellerin resepsiyon birimlerinde dağıtıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımız özellikle kayak yaparken yanlarında; vücut ısısını uzun süre muhafaza eden, terleme neticesinde donmaya sebebiyet vermeyen giysiler kullanmaları ve tehlike ve kaybolma anında "156 Jandarma İmdat İhbar Hattı"nı  aramaları ve cep telefonlarını meşgul etmemeleri önem arz etmektedir. Bursa İl Jandarma Komutanlığı olarak tüm vatandaşların yılbaşı ve kış boyunca tatillerini huzur ve güven içinde geçirmeleri için gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirir, mutlu yıllar dileriz."