Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın

Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın
Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın
- Yorgancılar Çarşısı bölümünde çıkan yangın, yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: - "Bu bölgede onarım ve restorasyon çalışmaları belediyemiz tarafından yapılacak. Yaralar da en kısa sürede sarılacak''

BURSA (AA) - Bursa'da tarihi Kapalı Çarşı'da henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

Kapalı Çarşı'nın, Yorgancılar Çarşısı girişindeki mobilyacı ve perdeci dükkanların olduğu bölümde saat 02.30 sıralarında başlayan yangın, yaklaşık 3 saatte tamamen kontrol altına alınarak, söndürüldü.

Büyükşehir belediyesi ve çevre ilçelerden yaklaşık 30 itfaiye aracının görev yaptığı yangın bölgesinde, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yaklaşık 40 dükkanın zarar gördüğü yangının çıkış sebebinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

Dükkanlarının yandığını gören esnaf ise büyük üzüntü yaşadı.

-"Yaklaşık 40 kadar dükkan yangın içinde kaldı"-

Bu arada, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız da bölgeye gelerek, söndürme çalışmalarını yerinde izledi, İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan'dan bilgi aldı.

Altepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kapalı Çarşı'nın büyük bir yangını atlattığını söyledi.

Yangınının 02.30 sıralarında başladığını belirten Altepe, şöyle konuştu:

''İtfaiye ekipleri yangına hemen müdahale etti. Şu anda 30'a yakın itfaiye aracımız tüm bölgeyi sardı. Yangın, Yorgancılar Çarşısı girişi ve Cumhuriyet Caddesi'nden itibaren çıktı. Yangının başka alanlara yayılmaması için tedbir alındı, çalışma başlatıldı ve yaklaşık 40 kadar dükkan yangın içinde kalmış oldu. Daha önce çıkan kapalı çarşı yangınlarından dolayı büyük bir tedirginlik yaşandı. Ama şu anda önemli bir şey kalmadı. Şu anda yangın söndürülüyor. Artık herhangi bir sıkıntı yok."

Altepe, Kapalı Çarşı'da devam eden restorasyon çalışmalarını hatırlatarak, "Yangının çıktığı bölüm, onarılacak ve restore edilecek son bölümlerdendi. Bu bölgede onarım ve restorasyon çalışmaları belediyemiz tarafından yapılacak. Yaralar da en kısa sürede sarılacak'' ifadelerini kullandı.