Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın

Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın
Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın
- Vali Karaloğlu: - "Öncelikle zarar tespiti yapacağız. İnşallah en kısa sürede el birliğiyle burayı ayağa kaldırarak esnafımızı yenilenen iş yerlerine bir an önce kavuştururuz"

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kapalı Çarşı'daki yangına ilişkin öncelikle zarar tespiti yapacaklarını belirterek, "İnşallah en kısa sürede el birliğiyle burayı ayağa kaldırarak esnafımızı yenilenen yerlerine bir an önce kavuştururuz" dedi.

Karaloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Bursa'da tarihi Kapalı Çarşı'da mobilya ve yorgancıların bulunduğu bölümde dün gece çıkan yangının hemen akabinde olay yerinde incelemelerde bulunulduğunu bildirdi. 

Yaraların el birliğiyle sarılacağını ifade eden Karaloğlu, daha çok mobilya üzerine faaliyet gösteren iş yerlerinin bulunduğu çarşıda, yaklaşık 40 iş yerinin yangından zarar gördüğünü kaydetti.

Karaloğlu, şu bilgileri verdi:

"Öncelikle bir zarar tespiti yapacağız. Binanın restorasyonu ile ilgili bir şanslı durumumuz var. Büyükşehir Belediyemiz hemen yangın öncesinde buranın restorasyonu ile ilgili bir ihale gerçekleştirmiş ve hemen yer teslimi yapılarak buranın tadilat işlerine başlayabiliriz. Büyükşehir Belediyemiz üzerinden burayı yaparken biz de Yatırım İzleme ve Koordinasyon Daire Başkanlığı üzerinden buradaki fonumuzdan buraya yardımcı olabiliriz. İnşallah en kısa sürede el birliğiyle burayı ayağa kaldırarak esnafımızı yenilenen iş yerlerine bir an önce kavuştururuz."

Zarar gören esnafa "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Karaloğlu, "Rabbim tekrar böyle bir durum yaşatmasın ama tedbirli de olmalıyız çünkü burada bütün çarşılar iç içe" ifadesini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Daire

  ,

  Gece

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  ihale