Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın

Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın
Bursa Kapalı Çarşı'daki yangın
- BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: - "Payitaht Çarşı Projesi ile bölgenin modernize edilmesi ve çarşımızın yeniden ayağa kaldırılması adına esnafımızın her zaman yanında olacağız"

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yangında zarar gören kapalı çarşının yeniden ayağa kaldırılması için esnafın yanında olacaklarını kaydetti.

Burkay, yazılı açıklamasında, bölgenin modernize edilmesi ve çarşının yeniden ayağa kaldırılması adına esnafın yanında olacaklarını aktardı. Çarşıda birçok yerini tahrip eden yangını, Tarihi Çarşılar ve Hanlar Bölgesine daha fazla zarar vermeden kontrol altına alan Büyükşehir Belediyesini de kutlayan Burkay, şu ifadeleri kullandı:

"Çarşıda çıkan yangın nedeniyle Bursa'mıza ve çarşı esnafımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tarihi çarşılar bölgesine daha büyük zarar verebilecek yangına hızla müdahale eden Büyükşehir Belediyemizi ve itfaiye teşkilatını kutluyorum. Payitaht Çarşı Projesi ile bölgenin modernize edilmesi ve çarşımızın yeniden ayağa kaldırılması adına esnafımızın her zaman yanında olacağız."