Bursa karla mücadeleye hazır

Bursa karla mücadeleye hazır
Bursa karla mücadeleye hazır
- Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: - "Bol bol kar yağsın, biz de karla nasıl mücadele edildiğini herkese gösterelim"

BURSA (AA) - Bursa kent merkezinde yılın ilk kar yağışının başlamasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bol bol kar yağsın, biz de karla nasıl mücadele edildiğini herkese gösterelim" dedi.

Altepe, Belediyenin bu yıl 17 ilçe ve köyleri de kapsayacak şekilde karla mücadele çalışmaları yürüteceğini dile getirdi. Araç filosunu ve personel sayısını arttıran Büyükşehir Belediyesinin tüm tedbirleri aldığını belirterek, "Bu kışı sorunsuz geçirmek için her türlü tedbirimizi aldık. Yeter ki kar yağsın" şeklinde konuştu. 

?Fen İşleri şantiyesinde düzenlenen törenle yeni alınan karla mücadele arazlarının tanıtımını yapan ve karla mücadele çalışmalarının startını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu yıl 5 bin kilometrelik ana arterin yanı sıra tüm köy yollarında da karla mücadelenin büyükşehir ekipleri tarafından yapılacağını hatırlattı.

Altepe şunları söyledi:

"İhtiyaçlar doğrultusunda bu sayıyı artırma gücüne sahibiz. Yeter ki kar yağsın. Her ne kadar barajlarımızda doluluk oranı açısından bir sorun yaşamasak da kar önemli. Bol bol kar yağsın, biz de karla nasıl mücadele edildiğini herkese gösterelim. Kar nedeniyle ulaşımda hiçbir sorun yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerimizi olduk"

İl sınırlarının Büyükşehir'e dahil edilmesiyle, belediyenin, bu yıl ilk kez ilçelerde ve köy yollarında yapacağı çalışmayı, 23 ekiple kent merkezinde, 19 ekiple de köy yollarında yürüteceği ifade edildi. Gündüz, akşam ve gece olmak üzere 3 vardiya halinde yapılacak çalışmalarda 250 personelin görev alacağı, Kent Estetiği Şube Müdürlüğü'nün de 100 kişilik personelle, yaya kaldırımları, tretuvarlar, alt ve üst geçitlerde kar temizleme çalışması gerçekleştireceği, hizmet alanının genişlemesiyle, yaklaşık 3 milyon liraya 9 yeni kar temizleme aracının da filoya dahil edildiği kaydedildi.

Çalışmalarda, 5 adet karbıçaklı tuz sericili unimog, 9 adet karbıçaklı tuz sericili kamyon, 9 adet kürekli tuz kamyonu, 2 greyder, 2 beko/loder, 1 loder ve 1 ekskavatör, köy yollarında ise 19 greyder, 19 greyder takip eden araç ve 4 karbıçaklı kamyonun hizmet verecek.