Bursa LÖSEV, hastaların ailelerini bilinçlendirdi

Bursa LÖSEV, hastaların ailelerini bilinçlendirdi
Bursa LÖSEV, hastaların ailelerini bilinçlendirdi
BURSA (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Temsilciliği yetkilileri, hasta çocukların ailelerinin bilinçlenmesi ve uzmanlardan destek alması...

BURSA (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Temsilciliği yetkilileri, hasta çocukların ailelerinin bilinçlenmesi ve uzmanlardan destek alması için anne ve babalarla bir araya geldi.

Vakfın Bursa Koordinatörü Füsun Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün yapılan toplantıda 35 aileyle bir araya geldiklerini ve ailelere uzmanlar eşliğinde bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini söyledi.

Asıl amaçlarının hastalık karşısında ailelerin neler yapacağını anlatmak olduğunu ifade eden Özcan, şunları kaydetti:

"Hastaların tedavi sürecinde başarı kaydetmeleri için bu projeyi yürütüyoruz. Bu projeyi hasta ailelerine anlattığımızda çok mutlu oldu. Özellikle ne amaçla burada olduklarını, niye buraya davet ettiğimiz söylediğimizde gerçekten kendilerini evlerinde hissediyorlar çünkü onlara şunu söylüyoruz; Sıkıntılarınız neyse biz onu çözmek için buradayız."

Psikolog Murat Aldan ise lösemili çocukların en çok kendilerini ifade etmekte zorlandıklarını söyledi.

Bu konuda ailelere ve hastalara psikolojik destek sağladıklarını belirten Aldan, "Ben, hasta ailelerine düşünce anlamında hastalığı kabul etme, onunla mücadele etme, mücadele ettikten sonra kaygı ve depresyon gibi sıkıntılarını atlatabilmeleri için nasıl bir destek almaları konusunda paylaşımda bulundum" dedi.


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  psikolog

  ,

  depresyon