Bursa merkezli fuhuş operasyonu

Bursa merkezli fuhuş operasyonu
Bursa merkezli fuhuş operasyonu
- Polis ekipleri, fuhşa aracılık ve yer temin ettikleri iddiasıyla 5 ilde 14 kişiyi yakaladı

BURSA (AA) - Bursa, Ankara , Yozgat, Tekirdağ ve Kocaeli'de, fuhşa aracılık ve yer temin ettiği iddiasıyla 14 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü  Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Ankara ve Eskişehir'den getirilen 3'ü yabancı uyruklu 20 kadına merkez Nilüfer ilçesi Görükle semtinde kiralanan evlerde fuhuş yaptırıldığı bilgisine ulaştı.

Polis ekipleri, Bursa'nın yanı sıra Ankara, Yozgat, Tekirdağ ve Kocaeli'de yapılan eş zamanlı operasyonda 14 şüpheliyi yakaladı.

Gözaltına alınarak Bursa Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlılardan M.Ç. ve B.K'nin, Ankara'da yaşayan O.Ü'nün kurduğu internet  sitesi aracılığıyla kente gelen kadınlar için Görükle'de ev kiraladıkları, diğer şüphelilerin ise fuhuş için yer temin ettikleri anlaşıldı.

Zanlılar, emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra "fuhuş suçunu işlemek amacıyla suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak, insan ticareti, fuhşa teşvik ve aracılık etmek, fuhuş için yer temin etmek" suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.