Bursa sokaklarına vakumlu elektrikli süpürgelerle temizlik

Bursa sokaklarına vakumlu elektrikli süpürgelerle temizlik
Bursa sokaklarına vakumlu elektrikli süpürgelerle temizlik
BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin "daha sağlıklı ve temiz Bursa" hedefiyle gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, bundan sonra kentin tüm...

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin "daha sağlıklı ve temiz Bursa" hedefiyle gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, bundan sonra kentin tüm caddeleri vakumlu elektrikli süpürgelerle temizlenecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha çağdaş, temiz ve kaliteli bir kent için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Kentlerin en önemli gelişmişlik göstergesinin temizlik olduğunu, temizliğin de medeniyet anlamına geldiğini ifade eden Altepe, şunları kaydetti:

"Yaşadığımız kentin daha temiz ve pırıl pırıl olmasını hedefliyoruz. Bunun için de yeni makineler alıyoruz. Bu sayede Büyükşehir Belediyesi olarak artık ana caddelerin temizliğine de büyük destek veriyoruz. Aynı zamanda şehir tretuvarları ile kıyı, köşe temizliklerinin yapılması, şehrin gerçek anlamda tam bir temizliğe ulaşılabilmesi, en büyük temennimizdi. Bu kapsamda her geçen gün artırdığımız makine araç parkımıza vakumlu elektrikli süpürgelerini de eklemiş bulunuyoruz. Bu araçlar, tüm cadde boylarında normal süpürme aracının süpüremediği yerleri de süpürerek şehrimizin gerçek anlamda temiz, bakımlı ve çağdaş bir Avrupa kenti olmasına büyük katkı sağlayacak. Artık şehrimizin her köşesinde caddelerde bu araçlar görülebilecek."

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Avrupa

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent

  ,

  Cadde