''Bursa suyu Türkiye ortalamasının üzerinde''

''Bursa suyu Türkiye ortalamasının üzerinde''
''Bursa suyu Türkiye ortalamasının üzerinde''
BUSKİ Genel Müdürü Çetinavcı: '''Bursa suyu Türkiye ortalamasının üzerinde. Türkiye'de kişi başı düşen su miktarı bin 400 metreküp iken, Bursa 'da bu oran 2 bin 500 seviyesindedir''

BURSA (AA) - BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Bursa'nın su potansiyeli bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu dile getirdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO), OSB Konseyi ile birlikte 'Sanayiye Ham ve Gri Su Temini' toplantısını düzenledi. Programa, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Fehmi Köse, OSB'lerin yönetim kurulu başkanları ve bölge müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Gülener, BTSO olarak ülke ihracatına katkılar sunan sanayicilerin ihtiyaçları doğrultusunda toplantılar gerçekleştirdiklerini belirterek, ''BTSO olarak birçok konuda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Sektörel konseylerimiz ile birlikte güzel çalışmaları hayata geçiriyoruz. Bugün de yoğun katılımla güzel bir program gerçekleştirdik. Bursa, bir su şehridir. Su, en kıymetli bir değerimizdir. Suyumuzu Bursa için en faydalı ve tasarruflu şekilde kullanmalıyız. O yüzden bu toplantıyı önemsiyorum. Toplantının Bursa açısından faydalı sonuçlar doğuracağına inanıyor, programa katılanlara teşekkür ediyorum'' dedi.

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, sanayicilerin taleplerini ve meselelerini çözmek için çalıştıklarını dile getirdi. Bursalı firmaların sürdürülebilir üretim yapabilmesi için suyun hayati bir önem taşıdığını kaydeden Çetinavcı, ''Bizim görevlerimizden birisi de sanayinin endüstriyel su ihtiyacını karşılamaktır. Bursa'nın içme suyuna zarar vermeden bu konuda önemli çalışmalar yürütüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bursa'nın su potansiyeli bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu vurgulayan Çetinavcı ise şöyle konuştu:

''Türkiye'de kişi başı düşen su miktarı bin 400 metreküp iken, Bursa 'da bu oran 2 bin 500 seviyesindedir. Her ne kadar Bursa suyu Türkiye ortalamasının üzerinde olsa da yine de suyumuzun kıymetini bilmeliyiz. Geleceğimize sağlıklı ve kirlenmemiş su kaynaklarını bırakmak için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır.'' 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  OSB

  ,

  Bugün

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  yönetim