Bursa'da 8 gece kulübüne 1 milyon 69 bin lira para cezası

Bursa'da 8 gece kulübüne 1 milyon 69 bin lira para cezası
Bursa'da 8 gece kulübüne 1 milyon 69 bin lira para cezası
BURSA (AA) - Bursa'da, çocuğunun, sabah okula giderken halen açık olan gece kulübünden çıkan uygunsuz kıyafetli kadınları görmesinden rahatsız olan...

BURSA (AA) - Bursa'da, çocuğunun, sabah okula giderken halen açık olan gece kulübünden çıkan uygunsuz kıyafetli kadınları görmesinden rahatsız olan kişi, Bursa Emniyet Müdürlüğüne elektronik postayla şikayette bulundu. İhbarı değerlendiren polis ekiplerinin çalışması sonucu Osmangazi ilçesinde kapanma saatine uymayan 8 gece kulübünün işletmecilerine 1 milyon 69 bin lira idari para cezası verildi.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğünün  internet sitesine, bir vatandaş tarafından elektronik posta gönderildi.

Bu kişi, kızını sabah okula götürdüğünü, gece kulüplerinde çalışan kadınların çocuğunun okula gitme saatinde hala açık olan gece kulüplerinden uygunsuz kıyafetlerle çıktığını, kadınları görmemesi için kızını paltosunun altına sakladığını yazdı.

Bunun üzerine harekete geçen Osmangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 05.30'da kapanması gereken gece kulüpleriyle ilgili çalışma başlattı.

Ekipler, bir aylık çalışmanın ardından kapanma saatine uymayan 8 gece kulübünün işletmecileri hakkında tutanak hazırladı. Bu işletmecilere,  Belediye Meclisi tarafından 1 milyon 69 bin lira para cezası uygulandı.