Bursa'da 800 çocukla piyano resitali

Bursa'da 800 çocukla piyano resitali
Bursa'da 800 çocukla piyano resitali
- Kentte bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Ulusal Piyano Günleri"nde yaklaşık 800 çocuk, piyanoyla dünyaca ünlü eserleri seslendirerek yeteneklerini sergiliyor

BURSA (AA) - Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Grubu ile  Dünya Müzik Derneğinin birliğiyle bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Bursa Ulusal Piyano Günleri", 800'e yakın çocuk piyanistin katılımıyla başladı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve üç gün sürecek etkinlikte, piyano eğitimi alan 5-17 yaşlarındaki yaklaşık 800 öğrenci, dünyaca ünlü eserleri seslendiriyor.

Usta sanatçıları aratmayan bazı çocuklar, performanslarının sonunda teşekkür belgesi ve madalyayla ödüllendiriliyor.

Konsey Başkanı Semih Pala, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konsey Müzik Eğitim Çalışma Grubu Temsilcisi Parkan Sanlıkol ile üyelere organizasyon için teşekkür etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin destek ve katkılarıyla bu etkinliğin yapıldığını belirten Pala, şunları kaydetti:

"Bursa olarak gururluyuz. Böylesine kültürel etkinliklere imza atan kurum ve kuruluşlar var. Bu büyüklükte etkinlikler Türkiye 'nin her yerinde yok, olmasını temenni ediyoruz. Bursa Ulusal Piyano Günleri, çocukların yarınlara yönelik yetişmeleri, vizyon misyon kazanmaları ve kaliteli bir piyano eşliğinde sahneye çıkmaları bakımından çok önemli. Çocukların sanatla ve kültürle uğraşmasına imkan sağlıyorsunuz. Onların zihin ve gönül yapısının gelişmesine imkan sağlıyorsunuz."