Bursa'da açılan iki fuara büyük ilgi

Bursa'da açılan iki fuara büyük ilgi
Bursa'da açılan iki fuara büyük ilgi
- "13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi" ile "8. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları" fuarları, 46 ülkeden 286 bin 916 kişiyi ağırladı - Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü Ersözlü: - "7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği fuarlar, traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayarak sektöre moral verdi"

BURSA (AA) - Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen "13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi" ile "8. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları" fuarları sona erdi, iki fuarı 46 ülkeden 286 bin 916 kişi ziyaret etti.

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, yazılı açıklamasında, 13-17 Ekim tarihleri arasındaki fuarlara, bu yıl da sektörden bekledikleri ilgiyi gördüklerini belirtti. 

Ersözlü, fuarların, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 24 ülkeden 459 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 7 ayrı salonda toplam 70 bin metrekare alanda hazırlandığını anımsattı.

Alanı, 5 gün boyunca 46 ülkeden 286 bin 916 kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Ersözlü şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği fuarlar, traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayarak sektöre moral verdi. Önümüzdeki yıl 12-16 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları için otellerde şimdiden ön rezervasyonlar yapıldı. Bu veriler fuarlarımızın şehrin ekonomisine, sosyal ve kültürel hayatına yaptığı katkıyı göstermektedir." 

Fuarlara, Afganistan, Almanya , Azerbaycan, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Etiyopya, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Fas, Fildişi Sahilleri, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İngiltere , İsrail, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Sırbistan, Sudan, Suudi Arabistan, Suriye , Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan'dan gelen alım heyetleri ilgi gösterdi. Yurt içinden ise tüm bölgelerden 2000'e yakın otobüs organize edilerek ilgililerin ve profesyonellerin fuarda olması sağlandı.