Bursa'da "Amatör Spor Haftası Ödül Töreni"

BURSA (AA) - Bursa'da, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren takım ve sporcular plaketle...

BURSA (AA) - Bursa'da, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren takım ve sporcular plaketle ödüllendirildi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Çekirge semtindeki spor tesisinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, dereceye giren sporculara ve emeği geçen kulüp yöneticilerine, antrenörlerine, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Amatör Spor Haftasının bu yıl ikincisinin düzenlendiği bilgisini veren Şahin, "Ülkemizi ve ilimizi temsil eden ve derece yapan sporculara teşekkür ediyorum. Bu başarılarda tüm belediyelerimizin, kulüp başkanları, yöneticileri, kurum ve kuruluşların başarısı var. Onlara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu katkılar bizlere birçok derece ve tesis de kazandırdı. Bu derecelerin daha yukarı çıkarak geleceğine inanıyorum" diye konuştu.

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Cemal Vardar ise sporculara teşekkür ederek, "2013-2014 sezonunda ülkemizi temsil eden sporcularımız derece yaparak bizlere büyük mutluluk yaşattı. Yeni sezonda da aynı başarıyı ülkemize ve şehrimize getirerek isimlerini altın harflerle yazdıracaklarına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Daha sonra dereceye giren takım ve sporculara plaketleri, Şahin, Vardar, Tofaş Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan, Büyükşehir Beyediyespor Kulübü Başkan  Vekili İlhan Satık, TÜFAD Başkanı Sedat Özbağ ve kulüp başkanları tarafından verildi.