Bursa'da "Balkan Festivali" düzenlenecek

Bursa'da "Balkan Festivali" düzenlenecek
Bursa'da "Balkan Festivali" düzenlenecek
BURSA (AA) - Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Derneği (MAKDER), 4 Aralık'ta Bursa'da "Balkan Festivali" düzenleyecek. MAKDER tarafından...

BURSA (AA) - Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Derneği (MAKDER), 4 Aralık'ta Bursa'da "Balkan Festivali" düzenleyecek. 

MAKDER tarafından Osmangazi ilçesindeki Zafer Parkı'nda gerçekleştirilecek festivalde, Balkan müziğinin önde gelen gruplarından Rumeli Orhan&Kemal, Makedonya'dan halk oyunları ve müzik grupları ile Osmangazi Halk Dansları Topluluğu sahne alacak.

Dernek Başkanı Taner Ödemiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisini düzenledikleri festivalle Bursa'da hala büyük ölçüde kültürlerini yaşamaya çalışan 600 bini aşkın Balkan göçmenine keyifli bir gece yaşatmayı arzuladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenleyecekleri festivalin Zafer Mahallesi Zafer Parkı'nda gerçekleştirileceğini belirten Ödemiş, "Festivali ağırlıklı olarak Balkan göçmenlerinin yaşadığı Zafer Mahallesi'nde yapmanın daha doğru olacağını düşündük. Festival herkese açık ve ücretsiz olacak. Tüm hemşehrilerimizi ve Bursalıları bu güzel organizasyona bekliyoruz" diye konuştu.