Bursa'da barınma evi kapılarını kimsesizlere açtı

Bursa'da barınma evi kapılarını kimsesizlere açtı
Bursa'da barınma evi kapılarını kimsesizlere açtı
BURSA (AA) - Kış ayına girilirken Bursa'da barınma evi kapılarını kimsesizlere açtı.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkez Nilüfer...

BURSA (AA) - Kış ayına girilirken Bursa'da barınma evi kapılarını kimsesizlere açtı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkez Nilüfer ilçesi Ürünlü Mahallesi'ndeki barınma evinde kalan kimsesizleri ziyaret etti. 

Barınma evinin Bursa'da gerçekleştirilen örnek uygulamalardan biri olduğunu vurgulayan Altepe, toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarının giderilmesi, özellikle de dezavantajlı ve sıkıntılı kesimlerin desteklenmesi, sosyal denge ile toplumsal huzurun sağlanması noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydetti.

Altepe, barınma evinin kış ayında havaların  soğumaya başlamasıyla birlikte kapılarını açtıklarını vurgulayarak, "Nisan ayı başına, yaz ayları girinceye kadar barınma evi hizmetimiz devam ediyor" dedi.

Ürünlü'de daha önce gençlik kampı olarak kullanılan alanda berberden giyime, yeme içmeden sosyal faaliyetlere kadar tüm hizmetlerin verildiğini ifade eden Altepe, "Tesisimiz sadece Bursa'da kalanlara değil çevre iller de dahil olmak üzere tüm Anadolu'ya hitap ediyor. Şu anda İstanbul , Ankara ve İzmir'in yanında, Anadolu'nun içlerinden, doğudan gelen insanlar var. Biz de her geçen gün çalışmalarımızı daha sistemli hale getiriyoruz. Ne kadar insanımız gelirse gelsin, karnı tok sırtı pek bir şekilde ağırlıyoruz" görüşünü iletti. 

Altepe, bu yıl kapılarını erken açın barınma evinde şu anda 230 kişinin kaldığını, taleple bağlantılı olarak rakamın artabileceğini sözlerine ekledi.