Bursa'da başarılı judocular ödüllendirildi

Bursa'da başarılı judocular ödüllendirildi
Bursa'da başarılı judocular ödüllendirildi
BURSA (AA) - Bursa Gençlik hizmetleri ve İl Spor Müdürü (GHSİM) Süleyman Şahin, Judo Süper Lige yükselen Bursa Gücü Gençlik ve Spor Kulübü bayan...

BURSA (AA) ? Bursa Gençlik hizmetleri ve İl Spor Müdürü (GHSİM) Süleyman Şahin, Judo Süper Lige yükselen Bursa Gücü Gençlik ve Spor Kulübü bayan takımı sporcularını ödüllendirdi.

Bursa Gücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hayrettin Özbakıran, 2. Başkan Salih Başparmak Süper Lige yükselen bayan judo takımı antrenörü ve sporcuları Şahin'i ziyaret etti.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Şahin, Bursa'nın judoda Süper Lig'de temsil edilmesinin son derece önemli olduğunu söyledi. Kurum olarak  bireysel mücadelelerin sergilendiği spor branşlarını bünyesinde bulunduran kulüplere daha destek olmayı istediklerini belirten Şahin, "Bursa'nın olimpiyatlarda madalyası bulunmuyor. Bu durum Bursa'mız için büyük bir eksik. Her alanda başarıları olan Bursa'mızın Olimpiyatlar'da da madalyaları bulunması gerekiyor. Ama ben sizlerin ilerleyen zamanlarda ne kadar başarılı olduğunu göstereceğinizden eminim. En büyük temennim sizleri Rio'da yapılacak olan 2016 Olimpiyatları'nda görmek ve madalya eksiğimizi sizlerin sayesinde kapatmak. Hepinizi gönülden kutluyorum." dedi.

Şahin, Bursa'daki amatör branşlarla ilgilenen tüm kulüplerin her zaman yanında olduklarını belirtti.

Bursa Gücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hayrettin Özbakıran da judoda mütevazi bir bütçeyle çok önemli bir başarıya imza attıklarını bildirdi.

Kulüp olarak hentbol ve su topunun ardından judo branşında da Süper Lig'de mücadele etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Özbağkıran, "Kulüp olarak altyapıya büyük önem veriyoruz. Su topu branşında alt yapıdan yetişen oyuncularımız çok büyük bir başarı göstererek Süper Lig'e çıkmıştı. Hentbol'de de benzer bir başarıyı yakaladık. Şimdi judo takımımız Süper Lig vizesi aldı. Bursa'nın Süper Lig'de 3 takımı bulunan tek kulübüyüz. Bu önemli başarının desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Desteklerinden dolayı GHSİM Müdürü Şahin'e teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Bursa Gücü Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları da Şahin'e Uluslararası alanda başarı ve madalya sözü verdi.

Başkan Özbağkıran ve bayan judocular Şahin'e başarı ve madalya sözü verdi.

Şahin daha sonra bayan judoculara 300 liralık spor malzemesi çeklerini verildi.


  ETİKETLER:

  Süper Lig

  ,

  spor

  ,

  Lig

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  kurum

  ,

  Kulüp

  ,

  derece

  ,

  madalya

  ,

  Hentbol