Bursa'da "Belediyem Benimle" projesi

Bursa'da "Belediyem Benimle" projesi
Bursa'da "Belediyem Benimle" projesi
-Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, proje kapsamında 11 aylık down sendromlu bebeğe beşik hediye etti

BURSA (AA) - Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 11 aylık down sendromlu bebeğe beşik hediye etti.

  Van depreminin ardından Bursa'ya göç eden 4 çocuklu Han ailesini Hüdavendigar Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret eden Başkan Dündar, ailenin sıkıntılarını dinledi.

Ailenin down sendromlu olan en küçük çocuğu 11 aylık Elif bebeği kucağına alarak seven Dündar, Elif bebeğe  beşik, ailenin diğer çocuklarına da çeşitli hediyeler dağıttı. Aileye de erzak yardımında bulundu.

Baba Mevlüt Han ile sohbet eden ve Elif bebeğin rahatsızlığı hakkında bilgi alan Başkan Dündar, ardından yaptığı açıklamada, "Yeni dönemde hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz olan "Belediyem Benimle" kapsamında saha çalışmaları yürüten ekibimiz, her gün vatandaşlarımızın evlerini ziyaret edip durumları hakkında bilgi alıyor. Yaptıkları bu ziyaretlerde Han ailesine ulaştık ve 11 aylık down sendromlu bebekleri olduğunu duyunca kendilerine yardımda bulunmak istedik. Bebeğimizin beşiğe ihtiyacı olduğunu duyduk ve bu ihtiyacını giderdik. Elif bebeğimizin rahatsızlığının tedavisi noktasında da ailemize destek olacağız" ifadesinde bulundu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Sohbet

  ,

  Hediye

  ,

  göç

  ,

  başkan

  ,

  sosyal